Aktuality

Najnovšie informácie o našej spoločnosti

Čistý vzduch na školách pre naše deti 11. august 2020

REK 1_orez

Plesne, vírusy či baktérie. Každodenná súčasť života v uzavretých priestoroch, o ktorej často ani len netušíme. Vírusy a baktérie netreba veľmi predstavovať, zapríčiňujú rôzne choroby a ako dnes poznáme dokážu spôsobiť aj pandémie. Tomu sa dá vyhnúť, cirkuláciou a čistením vzduchu v administratívnych budovách, obchodných centrách, či rodinných domoch. To sú však miesta, kde sa pohybujú denne rodičia, dospelí, no nesmieme zabúdať aj na miesta pre našich najmenších. Naše deti trávia podstatnú časť dňa v školách a škôlkach a kvalita ovzdušia je počas ich „pracovného“ výkonu dôležitá rovnako ako pre nás. Kvalita ovzdušia zabezpečuje sústredenosť a vitalitu počas celého dňa. Omnoho dôležitejší faktor však je zdravie detí, kde pri nedostatočnej výmene vzduchu dochádza k rýchlemu znečisteniu a rozširovaniu chorôb medzi deťmi samotnými. A tu sa sranda končí. Kto má deti, určite vie o čom hovoríme.

  

Šírenie chorôb

Uzavreté priestory, kde sa denne nachádza väčší počet ľudí sa stáva rizikovým nielen v dnešnej dobe, keď sa nakaziť môžeme jeden od druhého navzájom. Takéto priestory môžu úrady, kancelárie, či spomenuté triedy škôl. Deti bývajú náchylnejšie nákaze, nakoľko denne trávia spoločne čas v priestoroch s nevymeneným vzduchom od 5 do 8 hodín a viac. Stačí jeden spolužiak v počiatočnom štádiu choroby a domov sa môže vrátiť nakazených viacero detí. To je samozrejme zlá správa pre rodičov, ktorí musia riešiť doktorov a opatrovanie detí počas choroby, čo v konečnom dôsledku môže znamenať nižšiu výplatu a väčšie starosti, pre deti vymeškanie v škole a dobiehanie učiva.

 

Riešenie

Šíreniu baktérií a škodlivého vzduchu sa dá jednoducho zabrániť pomocou rekuperačnej jednotky Technov, ktorý zabezpečí pravidelnú výmenu vzduchu v miestnosti, znižovaniu CO a udržiavaniu požadovanej teploty v miestnosti podľa potreby.

Zariadenie

Jednotku je možné namontovať bez väčšieho stavebného zásahu, kedy sa do miestnosti vyhotovia iba otvory v stene pre prívod a odvod vzduchu. Samotné zariadenie nie je náročné na údržbu.

Zariadenie nijak neovplyvňuje priebeh vyučovania, nakoľko sa pýši titulom najtichšej jednotky na trhu, ktorá svojou „hlučnosťou“ len 30 dB zabezpečí dokonalé tiché prostredie.